Rīgas Ekonomikas Augstskola (Stockholm School of Economics in Riga, SSE Riga)

  • 28.10 2021 Publicēšana

Stokholmas Ekonomikas Augstskolas Rīgā ─ ir privāta starptautiskā līmeņa biznesa skola, kas atrodas Latvijas galvaspilsētas vēsturiskajā centrā. Augstskola atvēra savas durvis 1994. gadā pēc noslēgtā līguma start Stokholmas ekonomikas skolu un Latvijas Izglītības Ministriju. Par visiem pagājušiem gadiem SSE Riga ir ieguvusi Baltijas vadošās augstākās ekonomiskās izglītības iestādēs reputāciju.

D321b99bd1d127bb5ebf0af425c07293

photo: https://www.sseriga.edu/

Apmācības Rīgas Ekonomikas Augstskolā (SSE)

SSE Riga dod Baltijas studentiem iespēju kļūt par Eiropā un pasaulē pieprasītiem speciālistiem, nebraucot ārpus dzimtās valsts. Pedagogu sastāva lielāka daļa ir angliski runājošie pedagogi, mācības notiek angļu valodā.

SSE Riga ir biznesa skola, kur vairums kursu ir balstīts uz “case study” metodes – tehnika, kas mācību procesā izmanto reālo sociālo, ekonomisko un biznesa problemātisko situāciju aprakstus un analīzes.

Apmācības SSE Riga notiek divos akreditētos izglītības virzienos:

  • “Ekonomika un uzņēmējdarbība” - trīs gadu kurss ar bakalaura grāda piešķiršanu.
  • “Uzņēmējdarbības vadība” - divi gadu kurss ar maģistra grāda piešķiršanu.

Uz bakalaura programmu ikgadēji pieņem 130 studentus, uz maģistra programmu iestājās 20-30 studentu.

Iestājoties SSE Riga abiturienti var izmantot studentu kredītu, kuru garantē Latvijas valdība. Visveiksmīgākie no studentiem saņem stipendijas, kuras piešķir SSE absolventu Asociācija.

Reitingi

2018. un 2019. gados SSE Riga mācību programma tika atzīta par pašu vērtīgāko biznesa un ekonomikas apguves programmu. Reitingu organizēja Latvijas Darba Devēju konfederācija un portāls Prakse.lv. Pēc Financial Times Top European Business School in 2019 reitinga SSE group (Zviedrija, Krievija, Latvija) ir atzīts par Nr. 1 biznesa skolu Baltijas reģionā.