Rīgas Stradiņa Universitāte (RSU). Izmitināšanas kopmītnē vai hostelī.

 • 28.05 2020 Publicēšana

Rīgas Stradiņa Universitāte (RSU) bija atvērta 1950. gadā uz Latvijas Universitātes medicīnas fakultātes bāzes, kā Latvijas medicīnas akadēmija. Pašlaik viņai ir piešķirts dibinātāja vārds, izcila Latvijas ķirurga Paula Stradiņa. 2018. gadā pēc starptautiskās mārketinga pētījumu aģentūras Kantar TNS reitinga RSU tika atzīta par labāko universitāti 10 lielāko augstākas izglītības iestāžu starpā.

photo: https://www.rsu.lv/

Apmācības Stradiņa universitātē

Universitāte piedāvā apmācības uz 9 fakultātēm ar plašu bakalaurāta, maģistratūras un doktorantūras programmu izvēli veselības aprūpes un sociālo zinātņu jomā. RSU arī piedāvā profesionālas programmas un kvalifikācija paaugstināšanas programmas. Ikgadēji šeit mācās vairāk nekā 9 tūkstoši studentu.

Fakultātes:

 • Farmācijas;
 • Eiropas pētījumu;
 • Juridiskā;
 • Sakaru un komunikāciju;
 • Medicīnas;
 • Rehabilitācijas;
 • Veselības aprūpes un sociālās aprūpes;
 • Stomatoloģijas.

RSU struktūrā arī ietilps Sarkana Krusta Medicīnas koledža un ārzemju nodaļa, kurā mācās 2200 studentu.

Starptautiskā sadarbība

Rīgas Stradiņa universitāte pievērš lielu uzmanību starptautiskās sadarbības attīstībai. Erasmus+ programmas ietvaros RSU studentiem un pasniedzējiem ir iespēja mācīties no 3 līdz 12 mēnešiem ārzemēs, bet ārzemju studenti un pasniedzēji var pavadīt semestri vai gadu RDU. Pateicoties vēl vienas programmas, Nordplus, atbalstām augstskolas studenti un absolventi var iegūt darba pieredzi vienā no astoņām dalībvalstu universitātēm un/vai klīnikām.

photo: https://www.rsu.lv/

Izmitināšanas kopmītnē vai hostelī

RSU ir divas studentu kopmītnes, vietas kurās tiek piedāvātas ārzemju studentiem.

Studentu hostelis Dzirciems Dārza iela 5, Rīga, LV-1007

karte

Jaunā trīs stāvu studentu kopmītne atrodas blakus galvenām RSU korpusam, labajā Daugavas krastā administratīvā rajonā “Dzirciems”.

Numuri

Kopmītnē ir 135 A, B un C klases numuri, četri no tiem piemēroti studentiem ar ierobežotām iespējām. Vairums hosteļa numuru ir A tipa luksi, kas sastāv no viesistabas, virtuves zonas un vannas istabas ar apvienoto dušu un tualeti.

Maksa

Īres maksa ir atkarīga no numura klases, kā arī no dzīvojošo cilvēku daudzuma un var būt no 225 eiro līdz 390 eiro mēnesī.

Kādi objekti atrodas blakus?

Dažu minūšu gājiena attālumā strādā daudzi veikali (Rimi, Mego, Maxima) un kafejnīca. Trīs minūšu attālumā atrodas sabiedriskā transporta pietura, no kurās var aizbraukt līdz jebkurai Rīgas daļai.

Studentu kopmītne Āgenskalns Mārupes iela 17, Rīga, LV-1002

karte

Hostelis ir izvietots Rīgas Āgenskalna rajonā, 10 minūšu braucienā no RSU galvenas ēkas. Tajā ir vairāk nekā 200 vienvietīgu un divvietīgu numuru ar platību no 10 līdz 28 kv.m., kurās var izvietot 600 iedzīvotājus.

Maksa

Ikmēneša īres maksa it no 82 eiro līdz 390 eiro un ir atkarīgā no numura varianta (kopā viņi ir 7) un numurā dzīvojošo cilvēku skaita.

Kādi objekti atrodas blakus?

Blakus hostelim atrodas daudz veikalu un kafejnīca, kā arī ir pieejams plašs valsts pakalpojumu klāsts. 5 minūšu gājienā ir sabiedriskā transporta pietura, kā arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca. Līdz Vecrīgai var aizbraukt 25 minūšu laikā.

Vispārējie jautājumi

RSU kopmītņu numuri ir pilnībā mēbelēti, aprīkoti ar tvaika nosūcēju un ledusskapi. Katrā numurā ir savienota duša un tualete.

Kas ietilps īres maksā?

Kopmītnes numuru īres maksa ir fiksētā un tajā ietilpst komunālie izdevumi – Wi-Fi internets, apkure, elektrība, ūdens un pārējie administratīvie un ekspluatācijas izdevumi.

Kas vēl tiek piedāvāts viesiem?

RSU kopmītnēs iedzīvotājiem ir iespēja izmantot:

 • mācību un rekreācijas objektus;
 • aiztaisāmas telpas divriteņu glabāšanai;
 • pašapkalpošanās veļas mazgātavas;
 • trenažieru zāles.