Rīgas tehniskā universitāte (RTU). Izmitināšanas kopmītnēs.

 • 28.05 2020 Publicēšana

Rīgas tehniskā universitāte (RTU) ─ ir vecākā un lielākā pēc studentu skaita universitāte Latvijā un viņa bija dibinātā 1862. gadā. Tā atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā Ķīpsalā. Pēc autoritāra britu izdevuma THE Impact Rankings reitinga 2020. gadā RTU ir atzītā par Latvijas labāko augstākas izglītības iestādi.

photo: https://www.rtu.lv/

Apmācības RTU

RTU piedāvā apmācības bakalaura, maģistra un doktora grāda iegūšanai inžēnierijas jomā, kā arī sociālo un humanitāro zinātņu jomā. Katru gadu 9 fakultātēs mācās vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku, no kuriem vairāk par 1,5 tūkstoti – apmaiņas programmas ERASMUS studenti.

Fakultātes:

 • Arhitektūras un pilsētas plānošanas;
 • Būvniecības inženierzinātņu;
 • Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas;
 • E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu;
 • Elektronikas un telekomunikāciju;
 • Elektrotehnikas un enerģētikas;
 • Inženierekonomikas un vadības;
 • Mašīnzinību, transporta un aeronautikas;
 • Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas.

Uz RTU bāze darbojas arī 33 pētniecības institūti.

Starptautiskā sadarbība

Sadarbojoties ar visas pasaules universitātēm, ka arī apmācot un trenējot studentus, aspirantus un doktorantus no vairāk nekā 70 valstīm, RTU ir izveidojusi vispilnāko starptautisko universitātes tīklu Latvijā. Jau daudzus gadus visā pasaulē tiek atzītas bakalaura, maģistra un zinātņu doktora grādi, kas iegūti RTU. Bet universitātes absolventi ir pieprasīti speciālisti par tālu aiz Eiropas robežām.

photo: https://www.rtu.lv/

Izmitināšanas kopmītnēs

RTU studentiem ir iespēja izmitināties vienā no studentu kopmītnēm. Dzīvošanai piedāvā divvietīgi un trīsvietīgi pilnīgi mēbelēti numuri.

Ķīpsalas kopmītne Azenes 6 vai 8, Rīga, LV-1048

karte

Kopmītne ir izvietota dažādos ēkas blokos ar 9 un 11 stāviem. Atrodas Ķīpsalas universitātes pilsētiņas teritorijā, fakultāšu ēku, pilsētas centra un liela tirdzniecības centra tiešā tuvumā. Kopmītnēm ir liels “pagalms” - liels laukums ar zāli, kur var nodarboties ar dažādam sporta aktivitātēm vai vienkārši atpūsties.

Numuri

Numuri izskatās kā dzīvokļi ar trim vai četrām divvietīgām istabām, virtuvi, vannas istabu, tualeti un koridoru. Visās istabās ir ierīkoti kondicionieri.

Maksa

Īres maksa ir atkarīga no iedzīvotāju skaita un papildu maksas pakalpojumu daudzuma, kuri ir iekļauti rēķinā. Piemēram, kopīga dzīvošana divvietīgā numurā var maksāt no 158 līdz 189 eiro mēnesī.

Kā tikt līdz kopmītnēm?

No galvena RTU korpusa (Kaļķu iela 1) līdz kopmītnēm var aizbraukt ar trolejbusu Nr.9, no pieturas Grēcinieku iela līdz pieturai Ķīpsala.

maršruts kartē

Olaines kopmītnes Olaines iela 4, Rīga, LV-1055

karte

Kopmītne aizņem 5 stāvu ēku. Uz katra stāva ir 26 istabas. Visas istabas ir divvietīgas un iziet garā gaitenī. Gaiteņa galā atrodas virtuves un tualetes, vannas istabas ir atrodamās pagrabstāvā. Viesu rīcībā arī ir kopīgs numurs ar galda tenisu un novusu.

Cik maksā izmitināšanas?

Īres maksa par kopīgu dzīvošanu divvietīgā numurā ir 108 eiro mēnesī.

Kā tikt līdz kopmītnēm?

Līdz Ķīpsalas pilsētiņai var aizbraukt ar tramvaju Nr.5 (tramvaju pietura Mārtiņa iela) vai ar autobusu Nr.13 (autobusu pietura Ķīpsala). Tālāk līdz universitātes teritorijai dažas minūtes jāiet ar kājām.

maršruts kartē

Vispārēja informācija

RTU kopmītnes piedāvā tādas ērtības, ka mini-virtuve, tualete un duša, ka arī pašapkalpošanās veļas mazgātava. Dažos hosteļos ir neliela trenažieru zāle.

Īres maksā ietilpst:

 • komunālie maksājumi;
 • pieeja Internetam;
 • gultas veļa, ledusskapis dzīvoklī vai numurā.

Kādus pakalpojumus piedāvā par papildus samaksu?

Par atsevišķu samaksu iedzīvotāji var izmantot veļas mazgāšanas mašīnas, putekļusūcēju, uzaicināt viesi (ne vairāk ka 7 reizes mēnesī, ar citu numura un bloka īrnieku piekrišanu).

LK-Group logo
Kompānija: LK-Group
Adrese: Republikas laukums 3-437
Rīga, Latvija, LV-1010
Tālrunis: (+371) 29541486
(+371) 29208144
E-pasts: vascenko.roman@gmail.com
© 1991-2020 LK-Group. All Rights Reserved.