Kur dzīvot ārzemju studentam Rīgā?

  • 28.05 2020 Publicēšana

Tām, kurš vēl vakar bija ienācējs, tagad vajag tikt galā ar daudziem jautājumiem, kuri ir saistīti ne tikai ar mācībām, bet arī ar ikdienas dzīvi. Un viens no svarīgākajiem ir saistīts ar dzīvošanas vietu studiju laikā. Izskatīsim dzīvošanas variantus, kurus studentiem piedāvā Latvijas galvaspilsēta.

Uz 2020. gada sākumu Rīgā atrodas 22 augstākas izglītības iestādes, no kurām 8 ir Latvijas labāko universitāšu top-10 sarakstā. Daudzās universitātēs mācības notiek angļu valodā, kas padara tos ļoti populāras ārzemju studentu un apmaiņas programmas ERASMUS vidū.

Lielākas Latvijas universitātes piedāvā studentiem dzīvošanu savās kopmītnēs vai arī palīdz ar rekomendācijām īres dzīvokļu meklēšanā. Vidēji dzīvošana kopmītnē izmaksā 185 EUR mēnesī. Komunālie maksājumi, sakari un sabiedriskais transports apiesies aptuveni 150-200 EUR. Latvijas nekustamā īpašuma tirgus arī piedāvā lielu klāstu ar īrējamiem dzīvokļiem, un studentam vienmēr ir iespēja izvēlēties variantu, kas būs visērtākais dzīvošanai un mācībām.

Latvijas populārākas universitātes ārzemju studentu vidū: